green and gray spotted fish
| | |

Lydekų žvejyba spiningu upėse ir ežeruose

Vologdos krašte itin populiari lydekų žvejyba spiningu upėse ir ežeruose. Lydekos gyvena visur, išskyrus labai mažus ėriukus ir upelius. Lydeka – populiariausias žvejybos objektas ne tik Rusijoje, bet ir pasaulyje. Apie šią žavią žvejybą parašyta šimtai knygų ir sukurti filmai. Lydeka minima net vaikiškose pasakose. Šios žuvies populiarumas toks didelis, kad dar nesutikau žmonių, kurie nežinotų apie lydekų egzistavimą. O kiek kulinarinių šedevrų gimė šios žuvies dėka! Apie tai minima net sapnų aiškintojai. Šios žuvies atvaizdas pavaizduotas Tatarstano Respublikos Novošešminskio rajono vėliavoje. O kaip su garsiausia Krylovo pasakėčia? Ar tu jos nepamiršai?

Visa tai, kas išdėstyta pirmiau, verčia mus gerbti šią senovinę žuvį. Tai mūsų istorijos ir tradicijų dalis.

Rudeninė lydeka ant Kemos

Lydekų buveinės

Šalia Markovo žvejybos ir medžioklės poilsio centro yra keletas upių ir ežerų. Visuose išvardytuose rezervuaruose galite sėkmingai gaudyti lydekas.

Ežero lydekos skirstomos į dvi kategorijas: dideles (4-5 kg ​​ar daugiau) ir „standartines“ iki 4 kg. Didelis – renkasi giliausias rezervuaro vietas netvarkingose ​​vietose. Tai gali būti: užtvindytos snaigės, vietos, kuriose susikaupę dideli akmenys. Lydeka gali slėptis ir prie pavienių prieglaudų, iš kurių puola dideles žuvis. Likusieji renkasi seklesnes vietas. Tokios masės apima: seklias įlankas su gausia augmenija, pakrantės nendrės, viksvos, akmenukų ir akmenų seklumos. Mėgsta slėptis prie atskirų žolių salelių, kartais „patruliuoja“ pakraščiuose.

Vasaros upės lydekos

Upių lydekų elgesys yra šiek tiek kitoks; Upė neturi tokio platumo kaip ežeras, ji taikiai sugyvena su kitais telkinio gyventojais, gana dažnai užimdama vietas prieš ir po tvenkinio, kur išeina maitintis žuvų jaunikliai. Lydekų žvejyba upėje vykdoma: tiesiai ant rifų, vietose su silpna srovė, nedideliu slėgiu, sūkuriais. Kartais lydekos gali išeiti maitintis tiesiai ant upelio.

Vietose su silpnomis upių tėkmėmis lydekos užima pajūrio vietas prie kranto upę kemšančių rąstų griuvėsiuose. Vietose su pasiekiamumu jis užima visą upės plotį, slepiasi šalia bet kokios pastogės.

Nepamirškite, kad daug kas gali pasikeisti priklausomai nuo daugelio veiksnių: vandens lygio, metų laiko, atmosferos slėgio ir kt.

Lydekų žvejybos sezonas

Žinoma, delną reikėtų atiduoti rudens ir žiemos sezonams – šiais sezonais lydekos kimba kur kas geriau. Tačiau sėkmingai žvejoti galima ir vasarą. Svarbiausia atsiminti paprastą taisyklę – kuo šiltesnis vanduo, tuo giliau reikia ieškoti lydekų. Ši taisyklė galioja tik ežerams, galioja kita taisyklė – kuo šiltesnis vanduo, tuo arčiau rifutės reikia ieškoti žuvies. Neįmanoma įsivaizduoti lydekos, kuri visiškai nustojo maitintis.

Geriausia lydekas gaudyti ryto ir vakaro valandomis, šiuo metu jos aktyvumas maksimalus. Lydeką patartina žvejoti nuo 4.00 iki 7.00 ryto, vakare įkandimas pastebimai blogesnis. Upėse padėtis visada palankesnė. Ryte ir vakare lydekos aktyviai maitinasi palei pakrantę, dieną jos lipa į pavėsingas vietas prie snarglių. Karštais mėnesiais jo reikia ieškoti tiesiai plyšiuose.

Lydeka ant šaukšto Vologdos srityje

Apie birželio dvidešimtąją žvejyba ežeruose tampa neefektyvi. Tai tęsis iki pirmųjų šaltų orų rugpjūčio mėnesį. Nuo birželio vidurio žvejyba turėtų būti vykdoma tik upėse.

Rugpjūčio mėnesį lydekos „paleidžia“, kai vanduo tampa šaltesnis, žuvys pradeda aktyviai išeiti maitintis. Įkandimas ežere išlieka vangus, tačiau upė ir toliau džiugina trofėjais.

Lydekų žvejyba Auguste

Rudeninė lydeka

Ruduo mūsų rajone trunka du mėnesius. Toliau ateina žiema. Štai kodėl kasdien didėja rudeninis įkandimas, o spalio viduryje prasideda rudens šėrimo sezono pikas, dar vadinamas priešžiemiu. Rugsėjo antroje pusėje suaktyvėja ežerinės lydekos. Jis ypač aktyvus sekliose rezervuaro vietose ir mėgsta išeiti į akmenines nerijas. Upė yra spalvų riaušės. Lydeka palieka rieves ir užima vietas pasiekusiose vietose, kuriose aiškiai skiriasi gylis. Šiuo laikotarpiu lydekų žūklė vykdoma po plyšių, kur stebi žuvis, riedančias link žiemojimo duobių.

Prasidėjus rugsėjui, lydekų žvejyba ežere prasideda „koviniu masalu“. Būtent rudens laikotarpiui pasiliekame didžiausius šaukštus ir voblerius, nes yra galimybė sugauti dideles žuvis. „Krantėse“ ir pakraščiuose vidutinio dydžio lydekos gaudomos dideliais spiningais ir vobleriais. Nuo šio momento iki užšalimo žvejyba su inkariniais ratais yra labai efektyvi. Mėnesiui einant į pabaigą žvejyba upėje pasieks piką.

Ateina spalis ir pasidaro daug šaltesnis. Pradeda pūsti skvarbus vėjas. Prasidėjus šaltam orui, vėgėlė susiduria su puodeliais. Toliau judame link gilių kraštų, vietą ant akmenukų dabar užima vėgėlė. Pagrindinis spalio mėnesio šūkis: „Imk daugiau – mesk giliau“. Upėje situacija panaši. Lydeką galite gaudyti visą dieną naudodami absoliučiai bet kokį didelio dydžio masalą.

Laikas bėga greitai ir ateina lapkritis. Svarbiausias klausimas: žvejosime nuo ledo ar iš valties? Viskas Motinos Gamtos rankose. Situacija kasmet keičiasi. Jei ežerai neužšalę, galite pabandyti gaudyti dideles lydekas giliausiose telkinio vietose. Bet geriau pereiti prie vėgėlės gaudymo, jis aktyviausias prieš užšalimą. Lapkričio upė nuvilia, beveik visos žuvys buvo suvarytos į žiemojimo duobes ir ne itin aktyviai maitinosi.

Žvejybos būdai

Kaip matome iš medžiagos, lydekas galima gaudyti ištisus metus, o kibimas nesiliauja. Gali būti blogiau, bet gali būti ir geriau, svarbiausia žinoti kaip, kur ir su kuo.

Yra daugybė žvejybos būdų. Visų jų neišvardinsime, o sutelksime dėmesį į tuos, kurie pas mus yra labiausiai paplitę. Itin populiarūs yra spiningo meškerės, bokalai ir vasarinės sijos. Žiemą žvejojama ant sijų ir balanserių. Pabandysiu pateikti rekomendacijas dėl kiekvieno žvejybos būdo.Nors kartais taip egzotiškai pavyksta pagauti lydeką.

https://youtube.com/watch?v=rVZa_XzvGK4%3Frel%3D0

Spiningavimo reikmenys lydekoms gaudyti ežere

Spiningo meškerės ir ritės lydekoms

Sąmoningai padalinau atkarpas į ežerus ir upes. Taip yra dėl to, kad skirsis įrankių pasirinkimas, o masalo pasirinkimas dar labiau.

Kadangi mūsų rezervuaruose žvejyba nuo kranto praktiškai negalima, įrankius žvejybai paruošime iš valties. Skirtingai nei žvejojant pilkus, reikalavimai įrankiams nebus tokie rimti.

Jums reikės ne ilgesnio nei 8 pėdų spiningo meškerės. Jo svoris šiuo atveju vaidina antraeilį vaidmenį, mes neturime visą dieną nešiotis reikmenų rankose, todėl svorio galima šiek tiek nepaisyti. Testą pasirenkame pagal jauką, paprastai jis svyruoja nuo 10 iki 20 gramų. Pageidautina, kad tokio strypo veikimas būtų greitas.

Norėdami ežere traukti didelius masalus, jums reikės meškerės, kuri lengvai atlaikytų tokį didelį masalą kaip OSP Rudra 130.

Besisukanti ritė turi būti patikima ir savo galią derinti su meškere. Rekomenduoju rinktis dydžius 2508, 2510 ir 3000. Kur 3000 yra maksimalus dydis. Frikcinio stabdžio tikslumas nėra toks svarbus, svarbiausia jo nepriveržti „iki galo“. Renkantis naują ritę, atkreipkite dėmesį į perdavimo santykį. Pastaruoju metu plačiai paplito greitaeigės ritės. Jie beveik visada turi indeksą „H“, o perdavimo skaičius yra 5,6:1. Tokia ritė, skirtingai nei įprastinė, kurios perdavimo skaičius yra 4,8:1, yra mažiau patikimas. Apskritai, jūs neturėtumėte vaikytis greičio, visos mūsų žuvys sugaunamos lėtai.

Žvejybai spiningu naudoju pintus valas neįrenginėdamas pavadėlio. Yra nuomonė, kad lydeka gana ramiai įkanda per pintą valą. Taip atsitinka, bet ne taip dažnai, kaip manote. Pamestų voblerių skaičius dėl nerijos įkandimo neviršija 2 vnt. per sezoną. Pintinės skersmenį pasirenkame tokį, koks nurodytas ant ritės prie ritės.

Priedai lydekoms gaudyti upėje

Kai žvejojame upėje, turime orientuotis į maksimalų norimos pagauti žuvies dydį. Upinė lydeka, kurią pagauname, dažniausiai būna nuo 1 iki 3 kg. Retkarčiais pagaunama krokodilai, tačiau tai nutinka nedažnai. Nuo to ir pradėsime, nes skirtingai nei žvejyba ežere, vis tiek teks eiti pėsčiomis. Lydekų žvejyba mažose upėse turi savo ypatybes. Maksimalus upės plotis 20 metrų, 8 pėdų strypas jau bus per ilgas. Rekomenduočiau rinktis 7 pėdų meškerę su 7-20g užmetimu. Šio strypo veiksmas yra greitas. Imsime mažesnę ritę. Rekomenduoju apsiriboti modeliais 2500, 2508. Juos aprūpiname pintu meškerėliu pagal rekomendacijas ant ritės.

Lydeka – indomanas

Atsiskyrimas

Prieš pereinant prie jaukų analizės, noriu paminėti tokį nepakeičiamą dalyką kaip paleidimas. Žvejojant mažoje upėje tai nėra būtina, tačiau žvejojant ežere ir giliose upės vietose tai pravers. Man sunku pasakyti kodėl, bet daugelis pamiršta apie tokį svarbų žvejybos priedą. Žvejyba brangiais vobleriais ir spiningais neatsikabinus – per daug eikvojama.

Yra dviejų tipų atjungimai: "pertraukiklis" ir "užkabinimas". Pirmieji savo svoriu atsitrenkia į masalą ir smūgio momentu atsiskiria nuo kliūties. Žvejojant vobleriais jie neefektyvūs, kai žvejojame su balansyrais ir šaukštais; „Kabliukai“ veikia kitu principu, jų konstrukcijoje yra keliolika metalinių kilpų, kurių užduotis „pagauti“ laisvą kabliuką. Beveik visi vobleriai turi po trišakius, o tai reiškia, kad turite daug didesnę galimybę ją užkabinti. Atleidžiant masalą šiuo metodu, trišakiai kartais neišlinksta, tačiau reikia sutikti, kad trišakio pakeitimas nėra masalo pakeitimas. Eidami žvejoti pasiimkite katerį. Taip sutaupysite daug laiko ir nervų.

Netikite manimi? Raskite vaizdo įrašą internete. Tai negali būti lengviau naudoti!

Jaukai lydekoms gaudyti ežere

Lydekų gaudymas dideliame vandens telkinyje yra sudėtingesnis procesas nei upėje. Didžiulės erdvės, skirtingi gyliai, vėjas ir bangos verčia su savimi pasiimti gana įspūdingą masalų rinkinį. Ne išimtis ir mūsų ežerai.

Labiausiai kimba mūsų ežerinės lydekos masalas – silikonas. Silikonas turi būti bent 4 colių dydžio. Spalvos: rūgšti ir žalia (pavasaris ir vasaros pradžia), šviesi (visą vasarą), mėlyni atspalviai (vandeniui šąlant). Įrengiame naudodami „Teksaso takelažo“ metodą.

Silikoninė lydeka

Antras pagal populiarumą masalas – geležis. Svyruojantys šaukštai, besisukantys šaukštai – pradedant nuo trečio dydžio.

Smūgių paradą užbaigia vobleriai. Populiariausi yra dideli švaistikliai su dideliu gyliu (žvejybai giliausiose vietose), o įlankose - menkniekiai. Giluminių narų spalva neturi reikšmės. Geriau pasiimti sekliųjų vandenų žalių ir sidabrinių atspalvių dydžius nuo 80-ųjų.

Voblerių rinkinys lydekoms gaudyti ežere

Jaukai lydekoms gaudyti upėje

Lydekų žvejyba mažose upėse yra dinamiškesnė veikla nei žvejyba ežere. Upėje visada galime vizualiai nustatyti, kur apsistoja žuvys. Srauni upė pripildo vandenį deguonimi, o tai teigiamai veikia žuvų elgseną.

Jaunas ir Lydeka

Žvejai upėje turime tam tikrus favoritus – voblerius. Kasmet praleidęs ne vieną dieną žvejodamas ir išbandęs šimtus masalų, sudariau tam tikrą sąrašą.

Išvardinkime:

  1. DUO ietigalis ryuki 80S
  2. „Megabass X-80 Trick Darter“ (sp)
  3. Fishy Cat TomCat 80 SP-SR
  4. Megabass Live-X Leviathan (sp)
  5. Lacky Craft Bevy Shad (sp)
  6. Jackall DD Squirrel 79 (f)

Atkreipkite dėmesį, kad visi vobleriai yra pakabinami arba skęsta. Įlipus į vandenį masalas turi iš karto užimti norimą vandens horizontą, antraip jį nuneš srauni srovė ir nežvejosime mums reikalingo ploto. Voblerį DUO naudoju sūkurinėse voniose. Greitai skęsta, o įkandimas atsiranda būtent tuo momentu, kai krenta vobleris.

Voblerių nebeliko

Nepritariu, kad veiks tik šie vobleriai, galima rinktis panašius pagal parametrus ir dydžius – jie tikriausiai šaus.

Antras pagal populiarumą masalas – spiningas. Įprastas suktukas Nr. 3 Mepps Comet Black Fury. Nesvarbu, kieno rankose šis šaukštas, rezultatas puikus. Kartais gali ir neturėti voblerių, bet reikia paimti tokį šaukštą.

Suktukų rinkinys lydekoms

Silikonas taip pat veikia. Tas pats silikonas, kurį naudojome ežere ant to paties įrenginio. Kartais vidurvasarį lydeka pasislepia žolėje ir ten stovi. Mūsų silikoninis masalas padės sugauti jį tankmėse.

Lydeka ant Indomankos

Reikalinga įranga lydekų žūklei

Baigdamas pasakojimą apie lydekų žūklę, norėčiau paminėti žūklei taip reikalingus dalykus, be kurių neapsieiname. Ir kurios labai palengvina gyvenimą.Pasiimk su savimi:

  • žiovulys ir ištraukėjas. Gali būti labai sunku ištraukti burnos gelmėse įstrigusį dvigubą ar trišakį.
  • Akiniai nuo saulės
  • Atsiskyrimas
  • Navigatorius. Jei atsidūrėte ant smėlio kranto didžiulio ežero viduryje, geriausia tokią vietą pažymėti

Pradedantiesiems meškeriotojams paruošėme keletą patarimų, kurie padės papildyti žvejybos arsenalą.

Apskritai atminkite, kad norint sėkmingai žvejoti, reikia geros nuotaikos ir noro. Likusieji ateis!

Autorius

Similar Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *